Hakkımızda

       KURUMSAL

       Erzincan İli Refahiye İlçesi Topağaç Köyü Yardımlaşma Kalkındırma ve Dayanışma Derneği 20 Mart 993 tarihinde vatan memleket aşkı ile yanıp tutuşan bir kaç Topağaç Köyü sevdalısının yoğun bir çaba ve gayretleri ile kurulmuştur..Derneğimiz kurulduğu günden bu yana köyüne ve köylüsüne hizmet etmeyi birinci öncelikli vazife bilmiş bir sivil toplum kuruluşudur..

       Halen Istanbul ili Beyoğlu İlçesi Hlıcıoğlu Çıksalın Mahallesinde kendi mülkünde üyelerimiz ve köylülerimize hizmet veren derneğimizin resmi kayıtlı 210 üyesi bulunmaktadır.

       Bu vesile ile kurulduğu günden bu güne dek derneğimize ve köyümüze hizmet eden ve şu an Rahmet-i Rahman'a kavuşmuş olan büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor,hayatta olanlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

        Topağaç Köyü Yardımlaşma Kalkındırma ve Dayanışma Derneği

         MİSYONUMUZ :

         Köyümüzün tarihini kültürünü genç kuşaklara aktarmak,gurbet -sıla arasındaki manevi bütünlüğü güçlendirmek,gençlerimizi kaynanaştırmak,üyelerimiz ve köylüler arasındaki sosyal ,ekonomik ve kültürel yardımlaşmayı sağlamak.

         Derneğimiz bu amaç doğrultusunda her yıl geleneksel kır gezileri düzenleyerek köylülerımızı bir araya getirıyor.Çeşitli futbol turnuvaları düzenleyerek gençleri kaynaştırıyot.Böylelikle gençleri zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırıyor.Köyümüzün kültürünü genç kuşaklara aktarmayı amaç ediniyor.

 

 

 

t